Scroll to navigation

TELNET(1) General Commands Manual TELNET(1)

NÉV

telnetfelhasználói felület a TELNET protokollhoz

ÁTTEKINTÉS

telnet [-8ELadr] [-S tos] [-e escapekar] [-l felhasználó] [-n tracefile] [host [port]]

LEÍRÁS

A telnet parancs egy másik számítógéppel történő interktív kommunikációra használatos a TELNET protokoll felhasználásával. A telnet parancs módban indul, ahol kiír egy telnet promptot ("telnet> "). Ha a telnet host argumentum megadásával lett indítva, értelemszerűen végrehajt egy open parancsot; lásd az alábbi leírásban.

Opciók:

8-bites üzemelést kér. Ez azt eredméyezi, hogy a TELNET BINARY opciót próbálja használni kimeneten és bemeneten is. Alapétrelmezésben a telnet nem tiszta 8-bites.
Letíltja az escape karakter működését; azaz ``no character''-re állítja az escape karaktert.
A kimeneten 8-bites adatforgalmat határoz meg. Ez azt okozza, hogy a TELNET BINARY lehetőség csak a kimeneten fog működni.
Megpróbál automatikusan bejelentkezni. Jelenleg, ha a távoli rendszer támogatja elküldi a felhasználó nevet az ENVIRON opció USER változóján keresztül. A felhasználónév megszerzése a getlogin(3). segítségével történik.
Beállitja a debug kapcsoló kezdeti értékét IGAZ-ra. (TRUE)
Rlogin(1) -t emulál. Ebben a módban, az alapértelmezett escape karaktar egy tilde. Az escape karakter értelmezése is magváltozik: a ponttal követett escape karakter azt eredményezi, hogy a telnet megszakítja kapcsolatát a távoli géppel. A pont helyett egy ^Z felfüggeszti a telnet-et, és egy ^] (az alapértelmezett telnet escape karakter) normál telnet promptot eredményez. Ezen kódok csak a sor elején kerülnek elfogadásra.
tos
Beállítja az IP type-of-service (IP szolgáltatás típusa) opciót a telnet kapcsolathoz a tos értéknek megfelelően.
escapechar
Beállítja az escape karaktert az escapechar értékre. Ha nincs megadva karakter, akkor nem lesz használva escape karakter. Az escape karakter bevitele kapcsolat alatt azt eredményezi, hogy a telnet parancsmódba vált.
felhasználó
Ahhoz, hogy az általad meghatározott felhasználói néven jelentkezz be a távoli számítógépre add meg a felhasználó opciót. Ez úgy kerül végrehajtásra, hogy a megadott felhasználó nevet küldi el mint USER környezeti változót, így ehhez szükséges, hogy a távoli rendszer támogasa a TELNET ENVIRON opciót. Ez az opció magába foglalja az -a opciót, és az open paranccsal együtt is használható.
tracefile
Megnyitja a tracefile állományt, hogy rögzítse a trace (nyomkövetési) információkat. Lásd a set tracefile parancsot alább.
host
Itt adhatod meg azt a host nevet (számítógépet) melyhez a hálózaton keresztül kapcsolódni kívánsz.
port
Itt adhatod meg azt a port számot, vagy szolgáltatás nevet, melyhez kapcsolódni akarsz. Ha nem adsz meg semmit, akkor a telnet port (23) kerül felhasználásra.

Protokoll:

Ahányszor egy kapcsolat megnyitásra kerül a telnet meg fogja próbálni engedélyezni a TELNET LINEMODE opciót. Ha ez nem sikerül, akkor a telnet vissza fog térni a két beviteli mód egyikébe: vagy a “character at a time” vagy a “old line by line” módba. Attól függően, hogy a távoli rendszer melyiket támogatja.

Amikor a LINEMODE engedélyezett akkor a karakterek feldolgozása a helyi rendszeren történik, a távoli rendszer vezérlése alatt. Amikor a bemenet szerkesztés vagy a helyi visszhang le van tiltva, a távoli rendszer fogja továbbítani az információt. A távoli gép továbbítani fogja bármely speciális karakter változását is, így az a helyi rendszerre is képes hatni.

“character at a time” módban, a legtöbb begépelt szöveg azonnal elküldődik a távoli géphez feldolgozásra.

Az “old line by line” módban, az összes szöveg helyileg lesz visszhangozva, és (természetszerűen) csak a befejezett sorokat küldi a távoli gépnek. A “local echo character” (kezdetben “^E”) használható a helyi visszhang ki illetve be kapcsolására (ez főleg arra használatos, hogy a beírt jelszó ne kerüljön visszhangozásra).

Ha a LINEMODE opció engedélyezve van, vagy ha a localchars kapcsoló értéke TRUE (IGAZ) (az “old line by line“-hoz tartózó alapértelmezés; lásd később), a felhasználó quit, intr, és flush karakterjei helyileg lesznek elfogva (feldolgozva), és TELNET protokoll szekvenciaként kerülnek elküldésre a távoli gépnek. Ha a LINEMODE valaha is engedélyzve volt, akkor a felhasználó susp és eof szintén TELNET protokoll szekvenciaként lesznek elküldve, és a quit mint TELNET ABORT (TELNET MEGSZAKÍTÁS) kerül elküldésre a BREAK helyett. Vannak opciók (lásd toggle autoflush és toggle autosynch alatt) melyek azt okozzák, hogy ez a tevékenység kiteszi a következő kimentetet a terminálra (amíg a távoli gép nyugtázza a TELNET szekvenciát) és kiüríti az előző terminál benenetet (a quit és az intr esetében) .

Parancsok:

A következő telnet parancsok állnak rendelkezésre. Az egyedi prefixek rövidítésként értendők.

argumentum ...
Az auth parancs vezérli a TELNET AUTHENTICATE (TELNET HITELESITÉS) protokollt. Ha a telnet hitelesítés nélkül lett lefordítva, akkor az auth parancs nincs támogatva. Az érvényes argumentumok a következők:
típus
Letiltja a meghatározott típusú hitelesítést. A rendelkezésre álló típusok listáját az auth disable ? parancs használatával kaphatod meg.
típus
Engedélyezi a meghatározott típusú hitelesítést. A rendelkezésre álló típusok listáját a auth enable ? parancs kidásával kaphatod meg.
Kilistázza a különböző tíusú hitelesítések aktuális állapotát.

Figyelem! A telnet jelenlegi verziója nem támogatja a hitelesítést.

Bezárja a távoli géppel való kapcsolatot, ha van, és visszatér parancs módba.
argumentum ...
Kijelzi az összes, vagy néhány set és toggle (vagyis a kapcsolók) értékét (lásd alább).
argumentum ...
Az encrypt parancs vezérli a TELNET ENCRYPT (TELNET TITKOSÍTÁS) protokollt. Ha a telnet titkosítás nélkül került lefordításra, az encrypt parancs nincs támogatva.

Az érvényes argumentumok a következők:

típus [input|output]
Letiltja a titkosítás meghatározott típusát. Ha nem határozol meg input-ot vagy outputot, akkor mindkét titkosítás letiltásra kerül. A rendelkezésre álló típusok listáját a ``encrypt disable ?'' parancs használatával kaphatod meg.
típus [input|output]
Engedélyezi a meghatározott típusú titkosítást. Ha nem határozol meg inputot, vagy outputot, akkor mindkét típus engedélyezésre kerül. A rendelekzésre álló típusok listáját a ``encrypt enable ?'' parancs kiadásával kaphatod meg.
Ez ugyanaz, mint a ``encrypt start input''.
Ez ugyanaz, mint a ``encrypt stop input''.
Ez ugyanaz, mint a ``encrypt start output''.
Ez ugyanaz, mint a ``encrypt stop output''.
[input|output]
Megpróbálja elkezdeni a titkosítást. Ha nem adsz meg input-ot, vagy output-ot akkor mindkét irányba megkezdődik a titkosítás.
A titkosító modul aktuális állapotát mutatja.
[input|output]
A titkosítás megállítása. Ha nem adsz meg input-ot (bementet), vagy output-ot (kimenetet) akkor mindkét irányba megszakítja a titkosítást.
típus
Beállítja a titkosítás alapértelmezett típusát, amik a ``encrypt start'', vagy az ``encrypt stop'' parancsokkal használhatók.

Figyelem! A telnet jelenlegi verziója nem támogatja a titkosítást.

argumentumok...
Az environ parancs a környezeti változók terjesztésére alkalmas a telnet kapcsolaton keresztül a TELNET ENVIRON protokoll opció használatával. Az összes shellből exportált változó definiált, de alapértelmezés szerint csak a DISPLAY és a PRINTER kerül elköldésre. A USER változó az -a vagy a -l parancssori opció használata esetén kerül átküldésre.

Az environ parancs érvényes argumantumai:

változó érték
Meghatározza a változó változót, melyek értéke az érték. Bármely változó melynek ezzel a paranccsal adunk értéket automatikusan terjesztésre kerül (``exported''). Az érték szimpla vagy dupla idézőjelek közé zárható, így tab és space karaktereket is tartalmazhat.
változó
Megszünteti a változó maglévő meghatározását.
változó
Terjesztésre jelöli a meghatározott változót a távoli számítógép felé.
változó
Nem jelöli ki terjesztésre a mehgatározott változót a távoli gép felé. Ennek ellenére a távoli gép explicit módón rákérdezhet a nem exportált változókra.
Kilistázza az aktuális környezeti változókat. Ami * -gal jelölt az terjesztésre kerül a távoli gép felé. A távoli számítógép a többi változóra expliciten rákérdezhet.
Segítő információkat ír ki az environ parancsról.
A távoli gépnek TELNET LOGOUT protokoll opciót küld. Ez a parancs hasonló a close parancshoz. Amennyiben a távoli gép nem támogatja a LOGOUT opciót semmi sem történik. De ha támogatja ez a parancs a kapcsolat lezárását okozza. Ha a távoli oldal a "felfüggesztett kapcsolat későbbi újra csatlakozáshoz" elvet is támogatja, a logout parancs jelzi, hogy a kapcsolatnak azonnal be kell fejeződnie.
típus
Típus egy a különféle opciók közül, a kapcsolat állapotától függően. A telnet kéri a távoli gépet, hogy lépjen a kívánt módba. Amennyiben a távoli számítógép ezt meg tudja csinálni a kívánt mód azonnal életbe lép.
Letiltja a TELNET LINEMODE opciót, vagy, ha a távoli oldal nem érti a LINEMODE opciót, akkor “character at a time“ módba lép.
Lehetővé teszi a TELNET LINEMODE opciót, vagy, ha a távoli oldal nem érti a LINEMODE opciót akkor megkísérel “old-line-by-line“ módba lépni.
(-isig)
Megkísérli engedélyezni (vagy letiltani) a LINEMODE opció TRAPSIG módját. Ami szükséges, ha a LINEMODE opció engedélyezett.
(-edit)
Megkísérli engedélyezni (vagy letiltani) a LINEMODE opció EDIT módját. Ami szükséges, ha a LINEMODE opció engedélyezve van.
(-softtabs)
Megkísérli engedélyezni (vagy letiltani) a LINEMODE opció SOFT_TAB módját. Ami szükséges, ha a LINEMODE opció engedélyezve van.
(-litecho)
Megkísérli engedélyezni (vagy letiltani) a LINEMODE opció LIT_ECHO módját. Ami szükséges, ha a LINEMODE opció engedélyezve van.
Segítő információkat ir ki a mode parancsról.
host [[-l] felhasználó][- port]
Megnyit egy kapcsolatot a megnevezett hosthoz (gazda számítógéphez). Ha nincs port szám megadva, a telnet megprobál a telnet démon szabványos portjára (23) kapcsolódni. A host megadása történhet gépnévvel, vagy IP címmel. A -l opció a felhasználó név megadására használható, amely átadásra kerül a távoli rendszernek, hasonlóan -l parancssori opcióhoz.

Amikor a telnet porttól eltérő portra kapcsolódik a telnet nem próbálkozik a telnet protokoll "tárgyalásokkal". Ez lehetővé teszi, hogy azokhoz a szolgálatásokhoz is probléma mentesen kapcsolódjon, melyek nem támogatják a telnet protokollt. A protokoll "tárgyalás" kikényszeríthető ha egy kötőjelet teszel a port szám elé.

A kapcsolat létrejötte után, bármely parancs ami a felhasználó távoli gépen levő .telnetrc állományában van végrehajtásra kerül.

A .telnetrc állomány formátuma a következő: A #-gal kezdődő és az üres sorok ignorálva lesznek. Az állomány többi része gépnevekből és telnet parancsok sorozatából áll. Soronként egy parancs lehet, whitespace-szel kezdve; azon sorok, melyeknek nem whitespace van az elején gépnévként lesznek értelmezve. Egyedi gépre csatlakozáskor a géphez társított parancsok végrehajtásra kerülnek.

Lezárja a megnyitott kapcsolatot és kilép a telnet -ből. Parancs módban egy állomány vége jel inputként szintén kiváltja ezt a műveletet.
argumentumok
Egy vagy több speciális telnet protokoll karakter sorozatot küld a távoli gépnek. A következő kódok adhatók meg (egy parancsban több is használható):
(Abort Processes; Folyamatok Megszakítása) szekvenciát küld.
(Abort Output; Kimenet Megszakítása) szekvenciát küld, melynek eredményeképpen
a távoli rendszer "kiüríti" az összes kimenetet, mely a a megy.
(Are You There?; Ott vagy?) szekvenciát küld, hogy eldöntse, hogy a távoli gép válaszol-e?
(Break; Megszakítás) szekvenciát küld, melynek a távoli rendszeren van jelentősége.
(Erase Character; Karakter Törlés) szekvenciát küld, melynek eredményeképpen a távoli rendszer törli az utolsóként bevitt karaktert.
(Erase Line; Sor Törlés) szekvenciát küld, melynek eredményeképpen a távoli rendszer törli az éppen bevitel alatt lévő sort.
(End Of File; File Vége) szekvenciát küld.
(End of Record; Rekord Vége) szekvenciát küld.
Elküldi az aktuális telnet escape karaktert.
(Go Ahead; Menj Előre) szekvenciát küld, melynek valószÍnűleg nincs jelentősége a távoli rendszeren.
Ha a távoli oldal támogatja a TELNET STATUS parancsot, akkor a getstatus elküldi a "subnegotiation"-t hogy kérje a szervert küldje el az aktuális opció állapotát.
(Interrupt Process Folyamat Megszakítás) szekvenciát küld, melynek eredményeképpen a távoli rendszer megszakítja az éppen futó folyamatokat.
(No Operation, Nincs Művelet) Szekvenciát küld.
(Suspend Process, Folyamat Felfüggesztése) szekvenciát küld.
szekvenciát küld. Ennek eredményeképpen a távoli rendszer eldobja az összes előzőleg begépelt, de még be nem olvasott bevitelt. Ez a szekvencia TCP sürgős adatként kerül elküldésre (és lehet, hogy nem működik, ha a távoli rendszer 4.2BSD -- ha ez nem működik egy kis “r” kerülhet visszhangozásra a terminálon).
cmd
 
cmd
 
cmd
 
cmd
cmd Szekvenciát küld. cmd vagy egy decimális szám 0 és 255 között, vagy az adott TELNET parancs szimbolikus neve. cmd lehet help vagy ? is, mely segítő információkat ír ki, beleértve egy listát az ismert szimbolikus nevekről.
Segítő információkat ír ki a send parancsról.
argumentum érték
 
argumentum érték
A set parancs a számos telnet változó egyikét beállítja egy meghatározott értékre, például TRUE-ra (IGAZ-ra). Az off érték kikapcsolja a változóhoz társított funkciót. Ez egyenértékű az unset parancs használatával. Az unset parancs letiltja, vagy FALSE (HAMIS) értékre állítja a meghatározott változót A változók értéke lekérdezhető a display parancs segítségével. Itt azon változók kerülnek listázásra melyek be vannak állítva, vagy nincsenek beállítva (törölve vannak), de nincsenek megjelölve. Továbbá bármely változó a toggle paranccsal explicit módon beállítható, vagy törölhető.
Ha a telnet localchars módban van, vagy a LINEMODE engedélyezett és a státusz karakter került begépelésre, egy TELNET AYT szekvencia kerül elküldésre a távoli gazda gépnek. Az "Are You There" karakter kezdő értéke a terminál státus karaktere.
Ez az az érték (kezdetben “^E”), amely “line by line” módban megjelöli, hogy a bevitt karakterek legyenek-e helyileg visszhangozva, vagy a helyi visszhangozás el legyen nyomva (jelszó bevitelkor).
Ha a telnet LINEMODE módban, vagy “old line by line” módban működik ezen karakter elsőként történő bevitele a vonalon azt eredményezi, hogy ezen karakter elküldésre kerül a távoli rendszernek. Az eof változó kezdeti értéke a terminál eof karaktere.
Ha a telnet localchars módban van (lásd toggle localchars lentebb) és ha a telnet “character at a time” módban működik, akkor mikor ezen karakter begépelésre kerül egy TELNET EC szekvencia (lásd send ec fentebb) kerül elküldésre a távoli gép felé. Az erase karakter kezdő értéke a terminál erase karaktere.
Ez a telnet escape karakter (kezdetben “^[”) melynek hatására a telnet parancs módba lép (amikor egy távoli rendszerhez kapcsolódott)
Ha a telnet localchars módban van (lásd toggle localchars lentebb) és a flushoutput karakter begépelésre kerül egy TELNET AO szekvencia (lásd send ao fentebb) küldődik a távoli gépnek. A flush karakter kezdő értéke a terminál flush karaktere.
 
Ha a TELNET LINEMODE-ban működik, ezen karakter begépelésének hatására a rész sorok továbbításra kerülnek a távoli rendszerhez. A forwarding karakter kezdő értéke a terminál eol és eol2 karakterének értéke.
Ha a telnet localchars módban van (lásd toggle localchars lentebb) és az interrupt karakter begépelésre kerül, egy TELNET IP szekvencia (lásd send ip fentebb) kerül elküldésre a távoli gazda gépnek. Az interrupt karakter kezdő értéke a terminál intr karaktere.
Ha a telnet localchars módban van (lásd toggle localchars alább), és ha a telnet “character at a time” módban működik, akkor amikor ezen karakter begépelésre kerül egy TELNET EL szekvencia (lásd send el lentebb) küldődik a távoli rendszernek. A kill karakter kezdeti értéke a terminál kill karaktere.
Ha a telnet LINEMODE -ban, vagy “old line by line “ módban működik, akkor ez a karakter lesz a terminál lnext karaktere. Az lnext karakter kezdeti értékét veszi fel a terminál lnext karaktere.
Ha a telnet localchars módban van (lásd a toggle localchars részt alább) és a quit karakter begépelésre kerül akkor egy TELNET BRK szekvencia (lásd send brk fentebb) lesz a távoli számítógépnek elküldve. A quit karkter kezdeti értékét veszi fel a terminál quit karaktere.
Ha a telnet LINEMODE -ban vagy “régi sorról sorra “ módban működik, akkor ez a karakter lesz terminál reprint karaktere. A reprint karakter kezdeti értékét veszi fel a terminál reprint karaktere.
Ez az rlogin módú escape karakter. Alkalmazásával használhatod az rlogin módot, hasonlón a r parancssori opcióhoz. (q.v.)
Ha a TELNET TOGGLE-FLOW-CONTROL opció engedélyezve van, akkor ez a karakter lesz a terminál start karaktere. A kill karakter kezdeti értékét veszi fel a terminál start karaktere.
Ha a TELNET TOGGLE-FLOW-CONTROL opció engedélyezve van, akkor ez a karakter lesz a terminál stop karaktere. A kill karakter kezdeti értékét veszi fel a terminál stop karaktere.
Ha a telnet localchars módban van, vagy LINEMODE engedélyezett, és a suspend kerül begépelésre, egy TELNET SUSP szekvencia (lásd send susp fentebb) kerül elküldésre a távoli gépnek. A kill karakter kezdeti értékét veszi fel a terminál suspend karaktere.
Ez az az állomány, melybe a netdata vagy a option trace (követés) kimenete fog íródni. Amennyiben a trace (követés) TRUE (IGAZ).
Ha ez “-”, -re van állítva akkor a követési (tracing) információk a szabványos kimenetre fognak íródni.
Ha a telnet LINEMODE-ban vagy “old line by line “ módban működik, akkor ez a karakter lesz a terminál worderase karaktere. A worderase karakter kezdeti értékét veszi fel a terminál worderase (szó törlő) karaktere.
Kiírja a megengedett set (unset) parancsokat.
state
Az slc parancs (Set Local Characters) használható a speciális karakterek állapotának beállítására vagy megváltoztatására, amikor a TELNET LINEMODE engedélyezett. A speciális karakterek azok a karakterek amik TELNET parancs szekvenciákhoz lettek hozzárendelve (mint az ip vagy a quit) vagy sor szerkesztő karakterek (mint az erase és a kill). Alapértelmezésben a helyi különleges karakterek exportálva vannak.
Ellenőrzi a pillanatnyi speciális karakterek pillanatnyi beállításait. A helyi számítógép kérésére a távoli oldal elküldi a speciális karakterek összes aktuális beállítását, és ha bármilyen eltérés van a helyi gép beállításaihoz képest, akkor a helyi gép átkapcsol a távoli gépen beállított értékekre.
A speciális karakterek helyi alapértelmezésére kapcsol. A helyi alapértelmezett speciális karakterek azok amik a telnet elindításakor be voltak állítva.
A speciális karakterek távoli alapbeállításaira kapcsol. A távoli alapértelmezett speciális karakterek azok, amik a TELNET kapcsolat létrejöttekor be voltak állítva a távoli rendszeren.
Megjeleníti a slc parancs súgó (help) információit.
telnet aktuális állapotát mutatja. Az magában foglalja a távoli gép nevét, ha van, valamint az aktuális módot.
argumentumok ...
A telnet külnböző eseményekre adott válaszát vezérlő jelzőbeállításokat váltja ( TRUE (IGAZ) és FALSE (HAMIS) értékek között). Ezek a jelzőbeállítások (flag-ek) egyértelműen beállíthatók TRUE (IGAZ) vagy FALSE (HAMIS) értékre a set és unset parancsok használatával. Egyszerre több jelzőbeállítás is változtatható. A jelzőbeállítások állapota a display paranccsal vizsgálható. Az érvényes jelzőbeállítások:
Az autentikációs kód hibakeresését kapcsolja be. Az a jelzőbeálllítás csak akkor létezik ha az autentikáció támogatás működik.
Ha az autoflush és a localchars közül mindkettő TRUE (IGAZ), akkor amikor ao, vagy quit karaktert ismer fel a telnet (és TELNET szekvenciáká alakítja set leírásánal találod fentebb), a telnet visszautasítja bármely adat megjelenítését a felhasználó terminálján amíg a távoli rendszer nem nyugtázza (egy TELNET TIMING MARK lehetőségen keresztül) hogy feldolgozta azt a TELNET szekvenciát. Ennek a jelzőbeállításnak a kezdő értéke TRUE (IGAZ) ha a terminál felhasználó nem csinált egy "stty noflsh"-t , egyébként FALSE (HAMIS) (lásd stty(1)).
Amikor az TELNET ENCRYPT opciót tárgyalja a két gép, akkor alapesetbben a adatfolyam nem titkosított. Az autoencrypt (autodecrypt) parancs csak azt mondja, hogy kimeneti vagy bemeneti adatfolyam titkosítását a lehetô leghamarabb el kell kezdeni.

Ez a jelzô csak akkor létezik ha a titkosítást támogatja a telnet.

Ha a távoli oldal támogatja a TELNET AUTHENTICATION opciót, akkor a telnet megkísérli használni az automatikus autentikáció végrehajtásához. Ha a TELNET AUTHENTICATION opció nem támogatott, akkor a felhasználó azonosítója (login name) a TELNET ENVIRON opció használatával kerül továbbadásra Ennek a jelzőbeállításnak a használata, ugyanaz, mint az a opció meghatározása az open parancsnál, vagy a parancssorban.
Ha az autosynch és a localchars közül mindkettő TRUE (IGAZ), akkor amikor az intr vagy a quit karakter kerül begéplelésre (az intr és a quit karakterek leírását lásd fentebb a set -nél), akkor az eredmény telnet szekvencia küldődik el, a TELNET SYNCH szekvenciával követve. Ennek a folyamatnak azt kell okoznia, hogy a távoli oldal elkezdi eldobni magatól az összes előzőleg begépelt inputot amíg mindkét telnet szekvencia nem kerül olvasásra és hatással van. Ennek a beállításnak a kezdő értéke FALSE (HAMIS).
Lehetővé teszi, vagy letiltja a TELNET BINARY opciót a bementetre és a kimenetre.
Lehetővé teszi vagy letiltja a TELNET BINARY opciót a bemeneten.
Lehetővé teszi vagy letiltja a TELNET BINARY opciót a kimeneten.
Ha TRUE (IGAZ), akkor a kocsivissza <CR><LF> karaktersorozatként lesz elküldve. Ha FALSE (HAMIS), akkor a kocsi vissza <CR><NUL> karaktersorozatként lesz elküldve. Ennek a beállításnak a kezdő értéke FALSE (HAMIS).
Kiválasztja a kocsi vissza módot. Amikor ez a mód engedélyezve van a távoli géptől fogadott kocsi vissza karakterek nagy része soremeléssel követett kocsi visszaként lesz értelmezve. Ezen mód nincs hatással a felhasználó által begépelt karakterekre, csak a távoli géptől fogadottakra. Ez a mód nem igazán hasznos ha a távoli gép kizárólag csak kocsi vissza karaktereket küld, és soremelést sosem. Ezen beállítás kezdő értéke FALSE (HAMIS).
Bekapcsolja a socket szintű hibakeresés támogatását (csak a super user -nek hasznos) . Ezen beállítás kezdő értéke FALSE (HAMIS).
Bekapcsolja a hibakeresést a titkosítási kódra. Ez a beállítás csak akkor létezik ha a titkosítás támogatása rendelkezésre áll.
Ha ez TRUE (IGAZ), akkor a flush, interrupt, quit, erase, és kill karakterek (lásd set fentebb) helyileg lesznek felismerve, és megfelelő TELNET vezérlő szekvenviákká lesznek alakítva (remélhetőleg). (illetőleg ao, ip, brk, ec, és el; lásd send fentebb). Ezen beállítás kezdő értéke TRUE (IGAZ) a “old line by line” módban, és FALSE (HAMIS) a “character at a time” módban. Amikor a LINEMODE opció engedélyezve van, a localchars értéke figyelmen kívül hagyódik és mindig TRUE érték lesz feltételezve helyette. Ha a LINEMODE valaha is engedélyezve volt, akkor a quit abort-ként küldődik, és eof és eof és susp -ként küldődik. lásd send fentebb).
Bekapcsolja az összes hálózati adat megjelenítését (hexadecimális formában). A kezdő értéke FALSE (HAMIS).
Bekapcsolja néhány belső telnet protokoll folyamat megjelenítését. A kezdő értéke FALSE (HAMIS).
Amikor a netdata be van kapcsolva és a prettydump engedélyezett a netdata parancs kimenete a felhasználó által jobban olvashatóan lesz formázva. Szóköz kerül minden egyes karakter közé a kimenetben és a telnet escape szekvenciák kezdete elé '*' kerül, hogy segítse megtalálásukat.
Amikor a skpirc beállítás TRUE (IGAZ), akkor a telnet nem olvassa el a .telnetrc állományt. Az alapértelmezése FALSE (HAMIS).
Bekapcsolja az összes terminál adat megjelenítését (hexadecimális formában) A kezdő értéke FALSE (HAMIS).
Amikor a verbose_encrypt értéke TRUE (IGAZ), akkor a TELNET kiír egy üzenetet valahányszor a titkosítás be ill. kikapcsolásra kerül. A kezdő értéke FALSE (HAMIS). Ez a beállítás csak akkor létezik ha a titkosítás támogatása rendelkezésre áll.
Megjeleníti a valós beállító (toggle) parancsokat.
Suspend telnet. Ez a parancs csak akkor működik ha a felhasználó a csh(1).
[parancsot használja]
Végrehajt egy alburokban egy egyszerű parancsot a helyi rendszeren. Ha a parancs mellőződik, akkor egy interaktív alburok hívódik meg.
[parancs]
Segítség kérése. Argumentumok nélkül a telnet kiírja a segítség összefoglalóját. Ha egy parancsot is megadunk mellé akkor a telnet csak a megadott parancsról írja ki a segítő információkat .

KÖRNYEZET

A telnet legalább a HOME, SHELL, DISPLAY, és TERM környezeti változókat használja. Más környezeti változók is propagálhatók a másik oldalra a TELNET ENVIRON opción keresztül.

ÁLLOMÁNYOK

~/.telnetrc
felhasználó által testre szabott indulási beállítások.

TÖRTÉNET

A Telnet parancs a 4.2BSD -ben jelent meg.

MEGJEGYZÉSEK

Néhány távoli rendszeren, az echo-t manuálisan kell kikapcsolni mikor “old line by line” módban vagyunk.

Az “old line by line” módben vagy LINEMODE -ban a terminál eof karaktere csak akkor lesz felismerve (és elküldve a távoli rendszernek) mikor az a sor első karaktere.

HIBÁK

A forráskód nem átfogó.

MAGYAR FORDÍTÁS

Fejős Tamás <tms@rt.dunaferr.hu>

December 29, 1996 Linux 2.0