Scroll to navigation

KBD_MODE(1) General Commands Manual KBD_MODE(1)

NAZWA

kbd_mode - zgłoś, lub ustaw tryb klawiatury

SKŁADNIA

kbd_mode [ -a | -u | -k | -s ]

OPIS

Uwaga! To tłumaczenie może być nieaktualne!

Bez podanych argumentów, program wypisuje bieżący tryb klawiatury (RAW, MEDIUMRAW or XLATE). Z argumentem ustawia go (tryb) w następujący sposób:

-s: tryb scancode (RAW),

-k: tryb keycode (MEDIUMRAW),

-a: tryb ASCII (XLATE),

-u: tryb UTF-8 (UNICODE).

Oczywiście "-a" jest tylko tradycyjne, a używany kod może być dowolnym 8-bitowym zestawem znaków. Opcja "-u" powoduje, że oczekiwany jest zestaw 16-bitowy, a znaki te są przekazywane do jądra jako 1, 2, lub 3 bajty (zgodnie z kodowaniem UTF-8). W tych dwóch trybach używane jest mapowanie zdefiniowane przez loadkeys(1).

Uwaga: zmiana trybu klawiatury na inny niż ASCII lub Unicode spowoduje, że stanie się ona prawdopodobnie bezużyteczna. Komenda ta powinna być używana jeśli jakiś program zostawił twoją klawiaturę w niewłaściwym stanie. Zauważ, że w niektórych przedawnionych wersjach tego programu, opcja "-u" była synonimem "-s".

ZOBACZ TAKŻE

loadkeys(1)

INFORMACJE O TŁUMACZENIU

Powyższe tłumaczenie pochodzi z nieistniejącego już Projektu Tłumaczenia Manuali i może nie być aktualne. W razie zauważenia różnic między powyższym opisem a rzeczywistym zachowaniem opisywanego programu lub funkcji, prosimy o zapoznanie się z oryginalną (angielską) wersją strony podręcznika za pomocą polecenia:
man --locale=C 1 kbd_mode

Prosimy o pomoc w aktualizacji stron man - więcej informacji można znaleźć pod adresem http://sourceforge.net/projects/manpages-pl/.

6 Kwietnia 1994