Scroll to navigation

SWAPLABEL(8) Керування системою SWAPLABEL(8)

НАЗВА

swaplabel — показ або зміна мітки або UUID області резервної пам'яті.

КОРОТКИЙ ОПИС

swaplabel [-L мітка] [-U UUID] пристрій

ОПИС

swaplabel покаже або надасть змогу змінити мітку або UUID розділу резервної пам'яті на диску, який розташовано на пристрої пристрій (або у звичайному файлі).

Якщо не вказано необов'язкових параметрів -L і -U, swaplabel просто виведе поточні значення мітки і UUID розділу резервної пам'яті на диску на пристрої пристрій.

Якщо вказано необов'язковий параметр, swaplabel змінить відповідне значення на пристрої пристрій. Ці значення також може бути встановлено під час створення резервної пам'яті на диску за допомогою програми mkswap(8). Допоміжна програма swaplabel надає змогу змінювати мітку або UUID на активному використаному пристрої резервної пам'яті.

ПАРАМЕТРИ

Вивести текст довідки і завершити роботу.
Вказати нову мітку пристрою. Мітки розділів резервної пам'яті на диску не повинна перевищувати у довжину 16 символів. Якщо довжина мітки перевищуватиме 16 символів, swaplabel обріже її і виведе попередження.
Вказати новий UUID для пристрою. UUID має бути вказано у стандартному форматі — 8-4-4-4-12 символів, такому самому, у якому виводить дані uuidgen(1).

СЕРЕДОВИЩЕ

вмикає показ діагностичних повідомлень libblkid.

АВТОРИ

swaplabel було створено Jason Borden <jborden@bluehost.com> і Karel Zak <kzak@redhat.com>.

ДИВ. ТАКОЖ

uuidgen(1), mkswap(8), swapon(8)

ДОСТУПНІСТЬ

Програма swaplabel є частиною пакунка util-linux і доступна за адресою https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/.

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

Квітень 2010 року util-linux